| dodo_9111 a întrebat:

Cum se calculeaza indemnizatia pentru cresterea copilului?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Exact cum a spus Kaumi si la asta se mai adauga si alocatia de 200 ron.

5 răspunsuri:
| kaumi a răspuns:

Se calculeaza totalul veniturilor nete de pe ultimele 12 luni de dinainte de nastere se imperte la 12 si la acest rezultat se aplica procent de 85%. De ex: daca cat-ul( rezultatul impartirii) este 1000 X85%=850 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua am nascut pe data de 29/09/2009 si vreau sa stiu care sunt lunile care se iau in calcul?, luna in care s-a nascut copilul se mai ia in calcul?, vreau un raspuns cat mai explicit. Va multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se calculeaza indemnizatia pentru copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salariu brut 900

| dodo_9111 explică:

Multumesc pentru rasp. Din cate stiu eu, venitul net nu este acelasi cu salariul net, nu? Adica acest venit nu este impozabil. Este corect?