| anonim_4396 a întrebat:

Cum se calculeaza indemnizatia pentru cresterea copilului?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Indemnizatia pentru cresterea copilului se calculeaza functie de totalul venitului net pe ultimele 12 luni de inaintea nasterii se imparte la 12 iar la rezultat se aplica procentul de 85%.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E media venitului net din ultimele 12 luni.

| borsec a răspuns:

Ca sa obtii indemnizatia pentru cresterea coplului, trebuie sa ai pe cartea de muna 12 luni lucrate, si banii ii iei in functie de cat salariu net ai pe cartea de munca, poti lua 85% din salariu net sau 600 de lei daca nu sal net este minim pe economie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca am 2400 cat iau 85 la suta