| Anonia a întrebat:

Cum se procedeaza cand oriflame depune un dosar in instanta? se fac investigatii? daca platesc la doua ore de la depunerea dosarului se anuleaza sau? Pe 1 nov am anuntat ca platesc pe 10, adica azi.iar din data in care am anuntat pana cand am platit am fost sunata aproape zilnic si intrebata daca am platit si mi s-a spus ca daca nu platesc vor depune dosarul in instanta.Am depasit data scadenta 24 de zile. iar astazi am primit mesaj ca au depus dosarul.nu inteleg de ce au depus dosarul la ora 8:30 chiar in ziua in care am zis ca platesc. la ora 11 eu am platit. intrebarea mea e daca se fac investigatii si se constat ca factura este achitata, se mai continua sau nu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se fac investigatii dar tu poti dovedi ca ai platit, cu documentul prin care ai platit si atunci actiunea va fi respinsa pentru datoria respectiva. Depinde daca au cerut ori nu si penalitati de intarziere, daca nu le achti pentru acelea actiunea va fi admisa.

| Anonia explică:

Am achitat si penalizarile respective. Nu pot retrage dosarul cei de la oriflame daca au vazut ca am platit?