| AlexDorinel a întrebat:

Cum se simte un băiat când își face prima prietena?

Voi cum v-ati simțit (daca sunteți pe aici careva de 25-30 de ani)?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O experienta buna

| Simpatic a răspuns:

Mr. AlexDorinel care esti mic de ani dupa modul cum pui problema...prima prietena daca ti-o faci la 25-30 de ani inseamna ca ai o problema, prima relatie stabila ti-o faci pe la 16-17-18 ani in opinia mea.
Dupa ceva relatii esuate, si m-am indragostit cand eram inca mic 13-14 ani, numai sunt atat de sigur ca trebuie sa schimbi prietenele ca pe sosete cum eram de parere acum mai multi ani...la fel cum nu-s de acord nici cu cei/cele care isi fac prieten/a la 15 ani au o relatie de 10 ani si apoi se despart, mi se pare de cacao.
In relatii ca si in viata trebuie gasit un echilibru, de aceasta data unul emotional, sentimental.

| Mosotti a răspuns:

Pai un baiat se simte f bine cand isi face prima prietena daca se plac mult reciproc, nu are cum a se simti rau.

| Crackman a răspuns:

Este ceva nou ni prea ai idee ce faci
Realizezi poate ca nu este exact ca în filme și trebuie sa găsești pe cineva care îți este alături de tine... din păcate nu pe cineva pe care vrei ( femeia din capul tău ideala ) deci cam asta ii

| GPA a răspuns:

Curând 20 de ani, dar îți pot spune cum m-am simțit prima dată (la 13 ani) și cum se simte de fapt prima relație, văzută din partea unui băiat.

A fost un moment foarte tensionant, mă lăsa cu fluturași în stomac când o vedeam, pentru că îmi plăcea enorm de mult =">. Eram copii, eram fericiți când ne revedeam în pauze, făceam atâtea "năzbâtii" numai ca s-o impresionez laughing, căutam orice situație care mă punea în prim-plan, care putea să-i atragă atenția și mai mult, iar asta îmi dădea ceva curaj să iau taurul de coarne și să fac primul pas day dreaming. După a devenit o obișnuință să ieșim, să fim alături unul de celălalt, chiar dacă distanța era un obstacol între noi. Era ceva deosebit, te simțeai împlinit, nu numai fericit, că ai pe cineva care se gândește la tine, care-ți duce lipsa, care te așteaptă și care așteaptă atenția ta, care te susține și la bine și la greu, cu care poți vorbi deschis despre toți și toate, care te înțelege și care nu te-ar refuza niciodată, care ți-e fidel ție și numai ție (ceea ce e greu să crezi, imposibil poate, câte fete mai sunt devotate astăzi? E penibil, ești considerat penibil în multe situații dacă n-ai Rolexul la mâna și BMW-ul în parcare. Cel mai tare din parcare să fii, numai că, cu parcarea goală. Să fii bombardier, interlop, asta se caută acum. Nu se mai caută sinceritatea, nu e suficientă. Fără ceas, mașină, Jordani și portofelul plin de biștari în valută, nici nu se uită la tine. Trebuie să știi să-ți alegi oamenii din timp și să-i ții lângă tine, să-i prețuiești la fel cum te prețuiesc și ei pe tine)

| alexalx1234 a răspuns (pentru GPA):

Trist, dar adevărat. Doar banii și cocalarismul contează în ziua de azi...

| Meme10Meme a răspuns:

Prost!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu prea mai ai inspirație.Ai nevoie de o vacanță.

| MValentin a răspuns:

Este un sentiment diferit fata de ce ai experimentat pana acum: iubirea de parinti, de mancare, de jocuri de anumite activități.
Iubești altceva mai special si in sfârșit afli cum este sa devi mai bun si mai atent cu alta persoana. Si asa vei avea un viitor mult mai bine pus la punct, ai cu cine discuta ai cu cine spune,, maine vrem sa ne mutam acolo, sa ne angajam acolo,,. Si totodata cu prima prietena vei experimentat sexul, ceea ce este genial daca il faci din iubire si nu stiu, sincer.
------dar-----
Din păcate tot ce este scris mai sus, acel palat de sentimente construit in ani de zile chiar se poate destrăma in câteva minute... trebuie sa ai grija sa nu înșeli si sa fi mereu sincer si atent cu acea persoana.
Din păcate am trecut prin amandoua faze, si acum sunt la o a treia faza unde nu renunt la prima iubire si incerc cat de mult pot sa reconstruiesc acel palat, nu va fi niciodată la fel dar tin la el. Vei vedea si simtii si tu aceste sentimente in alta formă, oricum totul este genial.

| DenqOO a răspuns:

Foarte frumos :-) Nu prea am avut vreo faza de rusine unul fata de celalalt daca intrebarea ai pus-o cu acesst scop.
Stai sa vezi distractie la primele experiente sexuale.

| Nyarlathotep a răspuns:

Daca ma intrebi de prima relatie: o experienta placuta, emotii, fluturi in stomac.

Daca ma intrebi acum ce simt cand sunt aproape casatorit: o responsabilitate pe umeri, un al 2-lea job, sunt zile cand aproape ca nu-mi doresc sa fiu intr-o relatie, sunt alte zile in care nici nu realizez cum am ajuns aici.

Pentru cineva care nu a simtit pe pielea lui cum e sa ai relatie, pare ceva WOW. De fapt e un al 2-lea job. Sunt zile decente, sunt zile proaste. Cateodata am indoieli daca am facut bine ca m-am bagat in situatia asta. Urmeaza sa ma casatoresc in curand si parca nu as vrea asta. Simt ca parca as vrea sa renunt, mai ales ca nu a fost ideea mea cu casatoria, a fost ideea ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Design2021 a răspuns:

Fericit!

| Admiraljoker a răspuns:

Cred că bine happy