| Anomim2025 a întrebat:

Cum și cui trebuie să fac sesizare pentru mașinile vechi parcate de ani de zile în același loc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci sesizare la politie sau primarie, dar numai daca masina este parcat pe teren proprietate publica sau teren proprietatea ta. Daca este parcata pe proprietatea proprietarului masinii atunci n-are rost sa faci ceva, nu se poate lua nici o masura.

| Anomim2025 explică (pentru Ioandelasal):

Este vorba de parcarea de lângă bloc.

| AvalohAlyn a răspuns:

La primarie sau la politie.

| DennisW a răspuns:

La primarie. Politia locala este a lor si va primi ordin sa vina sa verifice. Mai departe iau ei masuri.