| anonim_4396 a întrebat:

Cum sta treaba cu descarcatul muzicii si a filmelor de pe internet? Adica o gramada de lume face asta chiar daca de spune ca este ilegal. Se pot primi amenzi din aceasta cauza in Romania?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. In Romania nu sunt probleme momentan. In alte tari sunt. Fii fericita ca esti romanca happy

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

"fii fericita ca trăiești în România". Știu romani plecați în Germania, au descarcat filme și promit amenda pentru asta. Cum spunem și mai sus "1800 euro pentru doua filme descărcate". De fapt la experienta de roman m-am referit.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

A... rectific. Fii fericita ca locuiesti in Romania laughing

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce rau am ajuns... sa fim fericiti ca traim intr-o tara in care se permit ilegalitati

| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

Ba da nu poate omu' sa faca o gluma mai... seriosule -_-, Kevin, Tim sau cum se numeste minionu.

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Poti sa imi spui banana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În Germania pentru doua filme descărcate =1800 euro amenda. În alte tari e altfel, totuși nu are cine sa îți vină la ușa dacă folosești un VPN dintr-o tara bananiera.

| NonZarek a răspuns:

Nu am auzit sa fie ilegal, eu am descarcat o grămadă de muzica și filme de pe internet și nici pana în ziua de azi nu mi-a bătut un mascat la ușa, în Ro nu cred ca ii preocupa pirateriile astea micuțe, dacă folosești și un VPN care mi se pare inutil când piratezi muzica sau filme, ești mai in siguranță, dar nu prea cred ca e ilegal sa descarci muzica de pe net, adică exista pe tel snap tube care îți descarci cata muzica poftește inima ta.

In alte tari da e interzis, dar în ro fără grija.