| unvecin a întrebat:

Cum știm când alarma care sună într-un sat (la primărie) e pornită doar pentru testări / simulări sau chiar e un incident de care trebuie populația să afle?

Răspuns Câştigător
| BlondaBlondii a răspuns:

De obicei se anunta. Se trag clopotele de la biserica, se anunta prin sat (politia are megafon). Daca era ceva grav nu cred ca mai apucai sa pui aceasta intrebare laughing.

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca iesi in curte si inca este vaca acolo, atunci a fost doar un exercitiu.

| unvecin explică (pentru WaterDrop):

Așa cum zicea poetul:

Andromaca mulge vaca.
Vaca linge Andromaca.
Andromaca bate vaca.
Vaca-mpunge Andromaca.
Andromaca-mpuşcă vaca!

Morala:
Ce făcuşi, fă Andromaca?
Uite, nu mai este vaca

| IIIshaneIII a răspuns:

Probabil apare pe toate canalele de tv ca suntem atacati de rusi sau unguri

| Yiing a răspuns:

De obicei se anunta la biserici si la unele magazine din preajma primariei.