| anonim_4396 a întrebat:

Cum va faceti timp sa cititi stirile si sa va puneti la curent cu ce se intampla in lume? De pe site-uri cititi? Cat de des?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiind pensionar am timp destul si le citesc de pe mai multe site-uri: adevarul.ro, ziare.com, digi24, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incerc sa ma uit dimineața sau seara la un jurnal de stiri.
In rest sunt multe aplicatii care iti dau stirile importante. Digi 24, biziday

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De pe You Tube. Când am timp.

| PainTech a răspuns:

Cum va faceti timp sa cititi stirile si sa va puneti la curent cu ce se intampla in lume?
Nu are rost sa citesc stiri, o sa vad oricum pe Facebook sau pe alte medii daca se intampla ceva important in lume. Apoi daca e ceva care merita atentia caut pe google. Lasa-i pe altii sa filtreze nimicurile si "stirile bomba"

Am cateva feeduri pe Feedly pentru tehnologie de la AnandTech, Android Autority, Android Central, Ars Tehnica, GSMArena, IGN, Linus, George Buhnici, etc pentru hobby-ul meu. Atat. Fara mondene, fara apocalipse, fara horoscoape.

Cat de des?
Cand ma plictisesc si nu am altceva mai bun de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biziday - aplicație pe telefon - primesc notificări cu treburi de interes care se întâmplă în timp real
Digi24 - pentru că îmi zice din titlu ce s-a întâmplat. De regulă doar arunc o privire pe prima pagină.
reddit România - arunc priviri și aici, ca să văd realitatea zilei comentată de români obișnuiți
Facebook nu am - deci sunt scutit de bârfele zilnice. Mi le aduc prietenii pe cele importante când simt ei că nu-s deloc în temă.

Nu am un timp special pentru asta. Sunt doar mici pauze pe care le iau de la munca mea (lucrez pe calculator). Se întâmplă zilnic de câteva ori. Dar am și zile când se întâmplă în lume lucruri importante și eu sunt complet în afara subiectului.

| christall a răspuns:

Seara...Stiripesurse, libertatea, protvnews, diginews

| morfeo a răspuns:

Eu nu ma uit la stiri niciodata, televizorul il folosesc doar pentru history, nat geo sau filme. Surea mea de news e mamaie, ma suna imediat cand vede o stire bomba?

| BilaRomânească a răspuns:

HotNews, la cafea

| lalaura94 a răspuns:

Imi apar in recomandate pe Youtube, si la hashtaguri populare pe twitter, nu dedic mai mult de 5-10 minute pe zi totusi, sunt o fire prea confortabila sa ma obosesc cu clickbait-uri, stiri false sau exagerate, si asa mai departe, deoarece trebuie sa stii sa-ti alegi sursele, altfel te indobitocesc stirile astea, ajungi ca un om de rand care ia de buna tot ce aude la antena 3 sau mai stiu eu unde. In timpul liber prefer sa beau un ceai sau o bere, si sa ma uit la un film sau sa ma joc ceva.