| AC4S4 a întrebat:

Cum veți proceda la următoarele alegeri prezidențiale? (Iohannis, Dăncilă, anulare vot, neprezentare)

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur voi merge la vot si il voi vota pe actualul presedinte, asa cum am facut si in primul tur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iohannis.

Neprezentare sau anulare vot inseamna vot Dancila

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-e o lene de mă doare. Secția de votare e la 300 m de mine. Mă duc și în 4 labe. Sunt fizician. E clar cu cine votez, sau nu? Sau chem urna mobilă.

| Frank51 a răspuns:

Voi vota Iohannis, apoi voi deveni membru USR, dupa care voi participa activ la promovarea partidului cat si la integrarea altor membrii, pana cand va prinde ceva putere si in locale, apoi evident voi sustine USR si reprezentatul USR in alegerile locale, parlamentare, samd.

| Yurisa a răspuns:

Iohannis e o alegere safe. De ce as vrea sa ma reprezinte o analfabeta? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dancila

| brokxy a răspuns:

Cu anulare vot ai facut exact nimic, ca oricum unul din ei tot trebuie sa iasa!

| sayWhaaat a răspuns:

Neprezentare. Mi se rupe complet de cine conduce tara, ca nu ma afecteaza pe mine cu nimic. De regula doar clasele de sus si de jos au interes in a vota, unii vor gratuitate pe tren si cresterea pensiilor, ceilalti vor sa-si inmulteasca banii.

Eu, tot cu banii astia raman indiferent de care dintre ei iese, si sunt mai mult decat multumit. Am aflat ca Iohannis e presedinte la 2 ani dupa ce a fost ales, si atunci, din greseala. Probabil ca si acum se va intampla la fel.

| MagicOneT a răspuns (pentru sayWhaaat):

Tu calatoresti? Ai mers prin UE? Daca da, probabil, a fost destul de bine sa nu ai nevoie de pasaport, pur si simplu sa treci vama cu cartea de identitate. De cand au iesit social democratii, ne-au indepartat de tot ce inseamna UE prin tot felul de legi date peste noapte in justitie, tertipuri politice, oameni incompetenti pusi in functii cheie si lista poate continua.

Sa spui ca nu te afecteaza cu nimic cine conduce tara, ca salariul tau o sa ramana la fel, e destul de deplasat din punctul meu de vedere.

| sayWhaaat a răspuns (pentru MagicOneT):

Pai chiar NU ma afecteaza cu nimic indiferent de cine conduce tara, eu tot calitatea asta a vietii o voi avea, am ca dovada ultimele 2 alegeri.

| MagicOneT a răspuns:

Anularea votului sau neprezentarea la vot nu sunt optiuni viabile pentru nicio democratie care se vrea a fi "sanatoasa".
Atat timp cat ai posibilitatea de a alege ceva, o faci, asa ar trebui sa mearga lucrurile.

Revenind la intrebarea ta, iti pot spune ca voi pune stampila pe Iohannis. Nu sunt total multumit de variantele dintre care trebuie sa aleg, dar voi accepta situatia. Nu cred ca ar trebui sa-ti enumar motivele pentru care nu o sa votez celalalt candidat.

| sayWhaaat a răspuns (pentru MagicOneT):

Sunt optiuni perfect viabile, ca nu decizi tu ce e "healthy" sau nu. E libera alegere a fiecaruia sa faca ce vrea, in limita regulilor impuse de stat. Eu daca vreau sa stau cu ea in sus in timp de fraierii ( in opinia mea, nu te ataca acum ) stau la coada, si cu o bere in mana, gandindu-ma la cat de tare va dor picioarele, e perfect ok.

| Mefist0 a răspuns:

Iohannis

Alternativa este... trista

| Strepix a răspuns:

Vot Iohannis, evident.

| CapDeSfecla a răspuns:

Voi vota pentru Iohannis sa fiu sincer.Nu el vreun mare cinstit sau vreun mesia dar decât să fiu condus de o analfabetă incultă prefer să fiu condus de un hot cult.