| Anayysss a întrebat:

Cunosc o fata care are 15 ani si are un iubit de 50 de ani care arata ca unul de 20, în fine nu conteaza asta, chestia este ca a întretinut relatii intime cu acesta dar ea l-a rugat asta! Ce vrea ea sa stie este daca el poate sa intre la închisoare pentru ca l-a rugat pe acesta sa o asahappy

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate intra daca parintii ei fac plangere penala sau alte persoane fac denunt penal.
Conform Codului penal, citez:
"ART. 220.Actul sexual cu un minor
(1)Raportul sexual, actul sexual oral sau an.l, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau an.lă comise cu un minor cu vârsta între 14 şi 16 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani."

| Anayysss explică (pentru Ioandelasal):

Pai si daca are 16 ani jumatate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anayysss):

Tu chiar nu intelegi sau nu gandesti deloc? Ti-am raspuns si la alta intrebare, ti-am citat si prevederea legala de 2 ori, chiar n-ai vazut ca se refera la minori sub 16 ani?
Daca minorul are 16 ani si a consimtit nu se intampla nimic legal.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se cheama Pedofilie si el face puscarie pentru asta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"are un iubit de 50 de ani care arata ca unul de 20"

Povești! Nici femeile nu pot reuși performanța asta cu toate operatiile estetice.

În cel mai bun caz, se simte ca la 20 de ani, alături de Lolita lui.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu stiu ce ar cauta o copila de de 15 la un barbat de 50! Sau mai ales ce vede unul de 50 de ani la o fetita de de 15! i-ar putea fi foarte bine fiica.
LA 15 ani, chiar daca aceasta la rugat tot intra da la inchisoare.
Chiar daca ar avea 16 si ai consintamanat, daca as fi in locul barbatului nu as risca.I-AS trimit -o la mamica si la taticul pana devine majora!

| johnnny123 a răspuns:

Mai copilule, tu nu ai suficienta minte in creierasul ala nici macar sa intelegi diferenta dintre un continent si o tara.

Chiar crezi ca ai suficient discernamant incat sa intretii relatii cu pedofili de 50 de ani? Tu ce fel de om de 50 de ani crezi ca se incurca cu copile de 15 ani? Iti spun eu: numai un ticalos de cea mai joasa speta.

Chiar tii neaparat sa ajungi victima a traficului de oameni sau mai rau, abandonata prin vreun sant?

| Sophieka a răspuns (pentru johnnny123):

Si cum a scris : " Cunosc o fata care are 15 ani si are un iubit de 50 de ani care arata ca unul de 20 în fine nu conteaza asta, chestia este ca a întretinut relatii intime cu acesta dar ea la ***rugat*** asta!"

| timidu89 a răspuns (pentru Sophieka):

Exact! Nu a zis ca e vorba despre ea dar se intelege clar. Degeaba neaga si incearca sa se scoata acum

| Anayysss explică (pentru timidu89):

Of doamne... ce oameni exista pe lumea asta, deci în primul rad nu am 15, am 17

| Lukasssz a răspuns:

Imi miroase a pedofil

| zilog a răspuns:

Pedofilie 25 ani de pușcărie să se autosesizeze organele statului si sa faca anchetă să ii bage la pârnaie
ca să fie dați drept exemplu oprodiului public
pentru ca alții să nu mai facă așa ceva.

| Sophieka a răspuns:

Cred ca este vorba despre tine...In fine...Pacat ca faci lucruri de genul sau te preocupa asa ceva.