| asperger3 a întrebat:

D.p.d.v legal, sunt obligat de lege sa aduc toate accesorile si cutia in cazul unui produs cu defect, aflat in garantie? Am un telefon ce nu ii mai merge difuzorul de cateva zile si are aproape un an de cand l-am achizitionat. Pe site-ul Altex, spune ca ar trebui sa aduc cutia si accesoriile, dar cutia mea e la 200 km de mine, eu fiind in alta localitate. Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa respecti cele scrise in contractul de garantie, contractul reprezinta legea partilor.

| darrio2007 a răspuns:

Da, in ambalajul original.

| Bizon95 a răspuns:

DA
ideea e ca daca nu il pot repara atunci ti-l schimba
asa ca daca nu le duci pe toate, nu au cum

| Panamax a răspuns:

Garantia este valabila doi ani. Poate ai timp sa faci cei 200km sa recuperezi cutia.