| Byanka13 a întrebat:

Daca ai 14 ani(buletin) si nu ai pasaport poti iesi din tara?

Răspuns Câştigător
| lulalica a răspuns:

Pai nu sunt sigura.
Dar eu cand aveam 12 ani mi-am facut pasaport iar acum ( am 16 ani ) a expirat pasaportul si a trebuit sa mergem sa'l schimbam, dar acolo ni s-a zis ca nu mai e nevoie de pasaport daca am buletin.
Sper ca ti'am fost de ajutor!
Bye.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In tarile UE, poti circula numai cu CI, dar fiind minora, nu poti circula neinsotita.Numai bine.

| Byanka13 explică (pentru anonim_4396):

Nu, vreau sa ies din tara cu parinti, dar intrebam daca imi mai trebuie neaparat pasaport.

| Mariinaa a răspuns:

Singura nu! Cu ambii parinti poti iesi cu buletinul, dar acum depinde si de tara, si daca nu esti insotita de tutorele legal, trebuie facuta o procura prin care parintii sunt de-acord ca poti parasi tara! O zi faina!