| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai deveni presedinte dupa alegeri, ce ai face?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Nu aș deveni președinte, că nu aș candida, că nu aș avea, nici o șansă.

1) Dacă aș fi președinte, aș urmării să nu se mai facă jaf din banii publici, cum a fost în guvernele patronate de T.B.

2) Aș încerca să fac -- să contribui să apară -- niște lucruri necesare: lacuri de acumulare, canale de irigații, microhidrocentrale, blocuri locuințe sociale pentru cei săraci, etc.

3) Aș îmbunătății relațiile României cu : cu țări din America Latină, cu Australia, Noua Zeelandă, China, Vietnam, cu cele 2 Corei, Cuba, cu Canada, cu Japonia și cu alte state din estul și sudul Asiei, cu țările scandinave, cu țările vorbitoare de limbi romanice, cu Rusia, cu țările din fosta URSS, cu Israelul, cu statele arabe și musulmane, și din Africa.

4) Aș lăsa-o mai moale, cu U.E. și cu NATO.

5) Aș schimba numele țării, în Tracia de Nord, și evident aș schimba steagul și stema.
6) Aș prezenta istoria adevărată, că noi suntem Tracii de la nord de munții Balcani, singurul popor care ș-a menținut limba tracă, peste 3000 de ani, ( și că romanii-latinii, erau o parte componentă a marelui popor al tracilor.)
Vezi cartea : Noi nu suntem urmașii Romei
http://ro.scribd.com/......on-Savescu

7) Aș impune ca în școlile din Tracia de Nord, să se învețe traca ( româna), de toți locuitorii din această țară, fără maghiară, rromani, germană, șamd.
Cei care aparțin de minorități, putând studia diverse discipline în limba maternă, dar fără note, în școlile cu clase pentru minorități, elevii respectivi vor învăța
3 discipline obligatorii care vor fi:
a) limba respectivă,
b) istoria, geografia și cultura poporului respectiv,
c) realizări tehnico -științifice, obiceiuri și bucătăria acelui popor, în scopul de a nu își pierde identitatea națională.
8 ) Voi face obligatorii 12 clase.
9) Voi interzice căsătoriile anterior vârstei de 21 de ani.
10) etc.

Oricum nu voi fi,
nici o dată,
Președintele
României,
ți-am scris așa ca să mă joc.

23 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

As cere schimbarea totala la toata clasa politica inclusiv pe a mea.Si cind zic tot schimbat sa se inteleaga ca vreau schimbate pina si femeile de serviciu sau portarii.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Tu esti degeaba schimbat ca nu te mai potrivesti la nicio unelata nici macar arac pentru rosii sau greutate la putina de varza, esti un mort viu, mai bine alearga si da-i cu vodka tare ca asta ti-a mai ramas, al tau la fel de mort si dus cu caprele Hombre.

| SaveTheNature a răspuns:

Hotia,jos HOTIA!

| nutepriveste21 a răspuns:

M-as intreba cum s-a intamplat asta fara, sa candidez! Mare dilema!

| Hirako a răspuns:

Toti ar face minuni, ar mari salarii, ar face spitale, pacat ca nu realizeaza ca tara e in rahat si NU are bani de asa ceva.M-as concentra pe a aduce venituri cat mai mari in stat, ca sa am cu ce sa salvez asta.

Doar o idee : as pune camere de bord ( 50 de euro una ) pe fiecare ambulanta si as amenda soferii care nu se feresc din calea ei cu 25000 lei.Bani in stat si soferi mai civilizati ^-^

| GeosBIOS a răspuns:

As alunga majoritatea romanilor din Romania si as aduce pe altii mai breji.

| DEBrown a răspuns:

As incerca sa scot tara din rahat... daca se mai poate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca as fi presedinte pentru o zi,as profita de aceasta zi,as profita si de toti banii guvernului, m-as spala in sampanie, fete frumoase, bautura si din astea, a, si despre Romania? Pai...as lasa Romania in prostia ei acolo, si mar durea fix undeva de Romania, daca tu te distrezi ce iti mai pasa de tara? Sus Base! :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-as face un cont in Elvetia, i-as gratia pe Vantu, Nastase, plus ceva NUP la cine e acum pe teava, contra cost, of course, si as mari salariile la toata populatia, sa ma iubeasca pensionarii... apoi, dupa un an de mandat, m-as imbolnavi sumar de cancer, cam ca arabul ala de-a tulit-o in Siria, si m-as retrage in Alpi sa-mi numar corcodusele, lasand interimar tara pe mana presedintelui interim - Micul Furtilescu. Funda?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci ca fostul presedintele Alberto Fujimori de origine Japoneza care acondus Peru 10 ani si dupa ce ia jefuit a fugit. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As mari productia pe toate planurile:agricultura, industrie etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Legalizez marihuana.
Trimit tiganii in India.
Modernizez tara.

| DimLight a răspuns:

As reduce taxele la minim pentru macar 1 an ca test. apoi in functie de cum evolueaza economia as reintroduce si redistribui anumite taxe.a si as face un sistem informatic pentru orice decizie din tara, care sa fie si transaprent, nu vezi ca ne ia o luna de zile sa numaram cati cetateni cu drept de vot sunt laughing parca am trai in evul mediu, sa moara gasca vecinului de nu

| NemNUZ a răspuns:

Pai as incerca sa ofer un trai cat de cat mai bun ca din criza nu o sa iesim noi o lunga perioada de vreme, deoarece am imprumutat de la FMI cu nemiluita si pana si nepotii nostri o sa plateasca aceasta datorie

| MrSpooky a răspuns:

Cred ca as face exact ca si Cheloo
As impusca in cap peste jumate din populatie

| NemNUZ a răspuns (pentru MrSpooky):

Printre care si pe tine rolling on the floor

| MrSpooky a răspuns (pentru NemNUZ):

Daca ar fi asa m-as asigura ca mori inainte mealaughing

| DJohnny a răspuns (pentru MrSpooky):

Recunoaste @ MrSpooky. Ti-a dat maxim si orice ai zice nu mai ai ce schimba

| gicaputinica a răspuns:

Bani!

| BigBadSheep a răspuns:

Aş căuta butonul de reset la toate instituţiile publice şi l-aş apăsa până când pleacă ceva bun. Dacă aş deveni preşedinte m-aş demite. Să arăt poporului că are putere şi că mai există şi demisia de onoare.

| Optik a răspuns:

Dac-as fi pentr-o zi presedinte, v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde!

Glumeam, dac-as fi presedinte, as face multe schimbari, in invatamant, armata, medicina, as mari salariile, as incepe sa fac economii pentru tara si multe altele!

| BettynaAstrid a răspuns:

As da afara toti mitocanii si incompetentii din functiile de conducere inlocuindu-i cu persoane care vor intr-adevar binele tarii, asigurandu-ma ca nu se vor mai intoarce! Niciodata!

| Linn22 a răspuns:

Da. as face curat in parlament and so on