| RAY a întrebat:

Daca ai fost client upc ei au voie sa se foloseasca de datele tale?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cererea trebuie depusa in scris, este bine sa fie prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire, din care sa pastrezi un exemplar, pentru a putea dovedi ca ai solicitat stergerea datelor. Si de aceasta problema nu se ocupa protectia consumatorilor ci Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au voie dar doar limitat, respectiv iti pot trimite oferte, dar n-au voie sa le transmita altora.

| RAY explică (pentru Ioandelasal):

Angajati lor au datele mele confindetiale, e permis asa ceva? asta cu trimisul de date nu poate fi oprita?

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Poti solicita ca datele tale sa fie sterse din evidenta lor si sunt obligati sa o faca.

| RAY explică (pentru Ioandelasal):

Asta cu trimisul de oferte nu poate fi oprita?

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Da, poate fi oprita, solicitand stergerea datelor tale.

| RAY explică (pentru Ioandelasal):

M-am saturat de ei, sunt niste gunoaie infecte, mau pacalit cu 200 de ron in trecut au tupeu sa revina la mine cu oferte de ale lor, le am explicat ca ma simt perfect cu rds, dar nu inteleg asta

| RAY explică (pentru Ioandelasal):

L-am sunat pe ala care a fost la mine cica vine cu politia la mine ca il deranjez la job i-am spus vino, tu de unde ai datele mele, am sunat si la upc, aia spun ca nu au, daca continua ma duc la protectia consumatorului

| RAY explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Cererea trebuie depusa in scris, este bine sa fie prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire, din care sa pastrezi un exemplar, pentru a putea dovedi ca ai solicitat stergerea datelor. Si de aceasta problema nu se ocupa protectia consumatorilor ci Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.