| tonyc7 a întrebat:

Daca ai o problema de natura juridica si personal nu cunosti niciun avocat bun, cu multa experienta si succes, cum procedezi sa-ti gasesti unul de care sa fii sigur in proportie de peste 90% ca iti va da castig de cauza? Ce metoda de alegere / selectie a avocatului aplici? Conteaza si sexul avocatului, daca e barbat sau femeie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi ce avocat din barou este specializat pe procese de genul celui pe care il ai tu, uitandu-te pe lista avocatilor baroului din judetul tau. Apoi te poti interesa prin rude, cunostinte, prieteni, etc care au avut asemenea procese, de asemenea cauti daca are un site personal pe internet in care sa vorbeasca de procesele pe care le-a castigat.

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Sexul nu conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti cu precedent la cazul tau