| Vegeta07 a întrebat:

Dacă ai recent permis de conducere nu ai voie sa conduci în străinătate dacă ai mai puțin de un an experienta?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera romana nu contine o asemenea interdictie si cred ca nici legislatiile altor tari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista o asemenea prevedere

| Delilahhh a răspuns:

Fratele meu avea permis de 5 luni si a condus fara probleme in strainatate, deci don`t worry happy, e safe!

| uptowngirl a răspuns:

Ai voie sa conduci in strainatate. Nu exista nici o prevedere in codul rutier care sa iti interzica sa iesi cu masina din tara daca ai sub 1an experienta.