| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 14 ani pot intra la Evaluarea Nationala cu certificatul de nastere in loc de buletin?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca la data inceperii evaluarii nationale n-ai depasit varsta de 14 ani poti intra cu certificatul de nastere.
Atentie: pentru prima carte de identitate actele trebuie depuse dupa implinirea varstei de 14 ani, in termen de maximum 15 zile de la data implinirii acestei varste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Fă-ți buletin.

| OctavianSps a răspuns:

Stai linistita, te duci cu certificatul si sigur cadrele or sa inteleaga.

| anonim_4396 explică (pentru OctavianSps):

Ok, multumesc!

| ChituAlexandru1289 a răspuns:

Da, poti.

| anonim_4396 explică (pentru ChituAlexandru1289):

Cineva mai sus a spus ca nu pot, pe cine sa cred? laughing)

| Oranolio a răspuns:

Păi dacă ai 14 ani și nu ți-ai făcut Buletinul, riști să primești amenzi... Adică, în mod normal atunci când împlinești 14 ani, trebuie să-ți faci și Buletinul. (Așa este Legislația)

| anonim_4396 explică (pentru Oranolio):

Stiu, doar ca eu sunt nascuta in alt oras, iar in cel in care locuiesc acum cu familia mea stam cu chirie. Proprietara apartamentului nu a vrut sa ne ia in spatiu (doar le-a pus viza de flotant pe buletinele parintilor) si din cauza asta nu imi pot face aici buletinul, trebuie sa ma duc in orasul in care m-am nascut ca sa mi-l fac si de asta nu l-am facut inca.

| Oranolio a răspuns (pentru Oranolio):

Iar asta ar trebui să vorbești cu dirigintele clasei!

| Oranolio a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înteles!

| anonim_4396 explică (pentru Oranolio):

Ok, o sa o intreb pe diriginta. Poate a mai avut situatii de genul si poate stie daca pot cu certificatul sau nu.

| emăuboi a răspuns:

Trebuie buletinul