| Ggjsp2 a întrebat:

Daca am bani pe minus pe cardul credit si cer extras de cont mi se va oferi?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai 18 ani impliniti, nu. Ai card de debit nu de credit.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca tu esti micut, ai doar 16 anisori, deci este imposibil sa ai credit card!

Credit cardul se aloca numai adultilor care au peste 18 ani si minim 1 an de la angajare, cu contract permanent de munca, fiindca credit cardul este legat de o linie de credit/ imprumut bancar.

Ce ai tu se cheama CARD de DEBIT si pe card intra alocatia si banii pe care ti-i transfera parintii.

Extrasul de cont il iei direct de la ghiseul bancii unde eai cardul de debit ori online, daca ai acces la internet banking.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Evident că da.

| 1234568807 a răspuns:

Cred ca da, nu are de ce sa nu iti dea, extrasul de cont e pentru a vedea tranzactiile si cheltuielile pe care le-ai facut, nu are legatura cu suma pe care o ai pe card