| Michaela89 a întrebat:

Daca am contract pe o perioada determinata de 6 luni, trebuie sa lucrez pana la capat? Adica, daca nu ma acomodez si vreau sa renunt intre timp, ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti obligata sa lucrezi toata perioada, poti sa-ti dai demisia, respectand perioada de preaviz, daca ti-o cere angajatorul.
Daca nu o respecti contractul individual de munca iti poate fi desfacut disciplinat, pe motiv de absente nemotivate.

1 răspuns:
| gigite a răspuns:

Ce se poate intampla? sa raspunzi, cel putin pentru / numai clauzele pe care le-ai semnat si asumat din contract.