| Țoglă a întrebat:

Dacă am cumpărat o mașină din alt județ și vreau s-o vând neapucând s-o transcriu pe mine(schimbare nr.) în termenul acela de 30zile, pot să o vând in regulă? Nu trebuie sa merg la primărie sa declar acest bun? Sau se declară automat la momentul întocmirii contractului de vânzare cumpărare.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nefiind proprietar in acte (certificat de inmatriculare) n-ai cum s-o vinzi "cu acte in regula". Eventual cumparatorul va incheia contract cu persoana de la care ai cumparat-o tu.