| mariusalex2019 a întrebat:

Daca am deschis un proces nasul meu poate sa vin martor in proces? Sau daca s-a terminat data de depunere de dovezi se mai pot pune altele la a 2 a infatisare?

Răspuns Câştigător
| mariusalex2019 explică:

Judecata de fond este ultima infatisare, dupa aceasta judecatorul pronunta hotararea.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, nasul tau poate fi martor in proces.
Dovezile se pot depune pana la data judecatii de fond, daca sunt incuviintate de instanta si sunt de folos pentru pronuntarea unei hotarari intemeiate. Se pot depune chiar si dovezi noi, mai ales inscrisuri.

| mariusalex2019 explică (pentru Ioandelasal):

Si data nu sunt depuse pana la data judecatii de fond? adica daca se trece de termen se depun la a 2a infatisare?