| Henrypericolpublic a întrebat:

Daca am o cunostinta de care am aflat recent ca e dealer de ierburi si tigari, nu pot pati nimic, nu?
Adica daca e prins sa imi zica garda si mie sa vin la proces sau sa particip ca martor?
Nu mi-ar placea sa fiu nici martor ca daca l-as spune l-as baga in belele.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tu n-ai contribuit cu nimic atunci poti fi chemat doar ca martor, in cazul ca respectivul va fi cercetat penal si se afla ca esti prieten cu el.

| darrio2007 a răspuns:

Daca iti este teama de asa ceva, pare clar ca te-ai folosit de serviciile lui.

| Henrypericolpublic explică (pentru darrio2007):

Nu le-am folosit ca am aflat recent si am fost si eu surprins, dar speram sa nu fie de rau ca stiu ca nu e de gluma cu chestiile astea.

| Emazio a răspuns:

Pai atunci nu le spui, daca nu ai treaba cu el nu au de ce sa te cheme undeva.
Pai daca e prins cand il fileaza si esti si tu de fata atunci te cheama ca martor. Daca tu esti plecat in China ani de zile cum sa te cheme ca martor?

| Donsavas a răspuns:

Bineinteles ca vei fi martor de vreme ce ai legături cu astfel de oameni.

| RobertMoon a răspuns:

De ce sa te cheme martor daca nu ești cu el când e prins? Nu îți face gânduri că nu ai de cewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fii sigur ca nu patesti nimic, eu zic sa stergi intrebarealaughing)

| Henrypericolpublic explică (pentru anonim_4396):

Nu ca eu nu sunt implicat, dar am aflat si an vazut recent, inca nu l-am intrebat, dar cert e ca l-am vazut. Dar eram curios daca la sectie ii cheama pe toti cunoscutii/rudele la sectie.
Nu stiu ce probleme as putea sa am cu intrebarea pe TPU laughing)

| gogu220 a răspuns:

Fugi repede și șterge-i adresa din agendă, numărul din telefon și ID din Facebook, dar dă-ne și nouă numărul lui, nu de alta dar vrem să-l întrebăm ce mai face.