| Deede92 a întrebat:

Daca am permis din alta tara si vin in Romania este valabil? si din care tara nu este valabil?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te in anexele la Ordinul MAI nr.163/2011, acolo sunt trecute toate tarile care elibereaza permise de conducere ce pot fi preschimbate cu permise romanesti fara sustinerea examenelor. Toate acestea sunt considerate valabile si pe teritoriul Romaniei.
Daca permisul este obtinut in alta tara, decat cele prevazute in anexe, atunci nu este considerat valabil. Numai bine!

2 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Nu este o problema. Tatal meu si-a luat permisul din Franta si poate sa-l foloseasca aici.

Răspuns utilizator avertizat