| anonim_4396 a întrebat:

Daca am picat orasu la examenul auto cand o sa pot sustine din nou examenul de legislatie?
Am inteles ca peste 17zile lucratoare, asta inseamna ca peste 17zile fara a socoti zilele de weekend?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul este de 15 zile calendaristice (nu lucratoare), in fapt sunt 17 zile deoarece termenul se socoteste pe zile libere, respectiv nu se ia in calcul ziua cand incepe sa curga termenul si nici ziua in care se sfarseste.
P.S. Daca ai data proba teoretica incepand din 5 octombrie nu mai trebuie sa o dai iarasi, chiar daca ai cazut la proba practica.

| Alz4ker a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu trebuie sa dau din nou pentru ca nu am prins legea asta -.-
Deci dupa spusele tale o sa pot merge pe 30, dat fiind faptul ca am picat pe 14?
P.S, mai e nevoie sa mai merg undeva sa mai platesc ceva? adica eu o sa merg cu dosarul si buletinul, fiind a2a oara cand il dau, trebuie sa mai platesc ceva in afara de chitanta aia de pana in 10lei?
Multumesc anticipat!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alz4ker):

Da, o sa poti merge pe 30 octombrie. Nu trebuie sa platesti altceva decat taxa pentru examinare.