| nastaseelenacristina a întrebat:

DACA am un cont bancar Hsbc in Anglia si nu l-am inchis, in cat timp se inchide? A trecut deja un an si inca mai primesc notificari se poate intampla ceva pentru ca nu l-am inchis?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fiecare banca are politica ei. Eu sunt la BT si ziceau ca un cont in care nu sunt miscari se inchide intr-un an.Am un cont in Euro de peste 8 ani si nu mi l-au inchis.
Pe pagina lor: https://www.hsbc.co.uk/help/ Ai acolo raspunsuri si ai si butonul Contact US unde poti sa le spui ca sa-ti inchida contul. Ei te vor contacta pe adresa de e-mail si iti vor spune ce se poate face.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am auzit de conturi bancare care sa se inchida singure... maxim se acumuleaza comisioane