| Țoglă a întrebat:

Dacă am vândut o mașină, iar asigurarea a rămas la noul propietar în original valabilă fiind încă 6 luni, vor fi umări pentru mine în caz că ar face accident?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

El oricum trebuie să-și facă asigurare nouă ca să transcrie mașina pe numele lui; nu contează că tu ai deja o asigurare valabilă.

| Țoglă explică (pentru mihai69):

3 luni are termen până la transcrierea mașinii. Întrebarea se aplică în faza procedurală(până să o transcrie pe el).

| Iote a răspuns:

Daca ai vandut-o legal, el raspunde. Daca nu, nu conteaza la cine este asigurarea.

| Țoglă explică (pentru Iote):

Chiar dacă nu a transcris o încă pe el?