| GodBlessYou a întrebat:

Daca ar mai fii Ceausescu si daca ar candida la presedintia romaniei, la-ti mai vota?

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Este o gluma proasta la fel ca si intrebarea.

mira
| mira a răspuns:

In niciun caz.

mira
| mira a răspuns:

Decat sa faci politica, mai bine ai invata sa scrii corect romaneste.Trei greseli intr-o singura intrebare scurta?

daniela
| daniela a răspuns:

nu in niciun caz, nu cred ca as mai putea sa o iau iar de la capat cu restrictiile impuse de acel regim

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer Da pentru ca ar avea tineretul locuri de munca si apartamente. In alta ordine cu minacrea ar fi mai greu. dar nu am murit de foame in [epoca lui] si ar fi mai multa siguranta pe strada.Nu ar mai fi droguri.si mai multa disciplina la scoala.

| myrazvy a răspuns:

Tata, nu am avut cum sa-l votez pentru ca nici nu am apucat perioada lui, asa ca nu e bine pusa intrebarea "l-ati mai vota" si doi nu prea stiu nici un adevar despre ceausescu si ce afacut el, tot ce se aude sunt vorbe, e posibil pe vremea lui sa fi fost mai bine cum spun un i, dar e foarte bine posibil sa fi fost foarte rau pe acea vreme cum afirma altii, asa ca, rezumate la astia ai nostri. vii cu vii, mortii cu mortii

| Roby67 a răspuns:

Nu, eu "la-s" pune sa manance ratia pe care a trebuit si eu sa o mananc pe vremea lui.

| mihaibrasov a răspuns:

Daca ar fi la varsta de 30-40 de ani un om ca el, da.

| darrio2007 a răspuns:

Da

| darrio2007 a răspuns:

Da. Dar scrie si tu mai corect.Cu R.

| ines a răspuns:

Sigur nai trait vremea de atunci de pui intrebarea asta.

| KeepCalm a răspuns:

Nu. Cine spune ca l-am votat?happy

| claudiea79 a răspuns:

Cum sa votez un mort? oricum acum ar fi avut 90 si ceva de ani. ar fi nebun si agramat si nu ar mai avea putere sa conduca. ar fi condus tara alti sau copii lui.

| pauladrian a răspuns:

Suntem in 2010, fiti seriosi happy

| LiaLiuta a răspuns:

Avand in vedere ca romanii vroiau sa il voteze pe regele Mihai, daca ar fi candidat... presupun ca ar fi iesit presedinte si Ceausescu... De ce nu? Totul este posibil in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, nu. dar tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma priveste. dar in privinta blibliei esti jalnic.am ras cu lacrimi.nici nu stiu daca eram vesel sau trist. da tu esti de plans.

| BEBE_6063 a răspuns:

Stima noastra si mindria ceausila Romania, mai smen, cumva fost membru?