| gica29 a întrebat:

Daca as ies afara cu niste prieteni la o zona de padure unde nu este nimeni patesc ceva daca ma prinde politia? Cum este carantina ce o sa mi se intample?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 5000 ron e amenda parca... nimic deosebit. A doua oara poate si un dosar penal, dar mna, daca tu vrei sa incalci o ordonanta militara intr-un stat aflat in stare de urgenta ca sa mergi putin la padure...

| gica29 explică (pentru suntserios):

Si cat timp mai dureaza aceasta carantina?

| suntserios a răspuns (pentru gica29):

1-2-3-4-6-10 luni. De unde sa stiu eu? Nu citesc viitorul.
E trist cum de 1 luna sunt pline toate canalele de infromare si unii ca tine inca pun intrebari atat de stupide inca.

| Salontanul a răspuns (pentru gica29):

Nimeni nu stie cat va dura. Decretul Prezidential este pentru 30 zile (16 martie - 15 aprilie) dar poate fi prelungit.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Primiti fiecare cate a mica amenda (20 mii lei/cap) SAU te vor baga la spitalul de nebuni, impreuna cu prietenii tai (cu tratament H2O2 sub piele si intramuscular, alternativ).

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stai cuminte.

| DarthNiger a răspuns:

In primul rand stii sa faci diferenta dintre carantina constitutionalizata si izolare? tu nu esti in carantina, esti in izolare amice si esti obligat sa ramai, cu totii suntem obligati sa respectam izolarea mai ales ca armata o sa intre in actiune din cauza unor destepti asa ca tine carora le arde de distractie cu prietenii in timp ce e pandemie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amenda

Fara dosar penal

| whatisthis19 a răspuns:

O sa primesti amenda

| BilaRomânească a răspuns:

Amendă + bătaie

| Simpatic a răspuns (pentru BilaRomânească):

Apa paie si bataie, dar cine sa te bata ce mai suntem pe vremea securitatii? acum te bat gaborii din procese verbale happy

| TheVengefulOne a răspuns:

Sa nu iesi e cel mai recomandat, nu poti face apel video pe discord cv? puteti sa va distrati si asa pe un watchtogheter, skype, sa povestiti si din astea, parerea mea e sa stati acasa