| Khizarix12 a întrebat:

Dacă astăzi am primit rezultatul de admis la oraș pot sa conduc de acum cu ceva dovada sau trebuie sa aștept pana vine?

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Dovada inlocuitoare de unde? Aceasta se da la preschimbarea permisului, nu la luarea examenului.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De aceea se si numeste dovada inlocuitoare: inlocuieste permisul vechi. Tu inca n-ai luat nici un permis. Tu ai luat doar examenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așteaptă să vină permisul, nu ar trebui să dureze prea mult... În caz de un control, trebuie să arăți buletinul, actele mașinii, permisul auto...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am informat mai bine și se pare că poți cu o dovadă înlocuitoare... Deci da.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se mai da de mult dovada...