| Pascu_Mihai_1967 a întrebat:

Daca baiatul meu are 16 ani poate calatori singur cu avionul? Daca da cum trebuie sa procedez si de ce acte am nevoie. Ce companii permit asta. URGENT.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe cursele interne poate calatori fara nici o problema, ii trebuie doar biletul de avion si cartea de identitate.
Pentru a pleca in strainatate are nevoie de declaratia notariala a parintilor si insotitor major, acesta poate fi si din cadrul persoanalului de bord de pe avion.