| Anomim2025 a întrebat:

Daca cineva mi-a lovit mașina și a fugit, dar există o cameră a unei firme la mine în cartier și depun plângere menționând și asta.

Nici nu știu dacă camera respectivă are unghiul și în parcarea unde m-a lovit. Cum pot afla și acest aspect?
Mi-a spart doar luminile din spate dintr-un colț.
Cam cât ar dura până când s-ar soluționa complet cazul? De la interogarea poliției cu firma să facă rost de imagini până la identificarea făptașului?

Răspuns Câştigător
| GabrielGL a răspuns:

Te duci la firma le dai o atentie sa vezi daca se vede ceva si daca da le ceri o copie sau urmezi ceea ce iti zic ei pe cai legale, dar pentru a intra bine ca ei lasale un cadou de inceput persoanei responsabile cu videourilor