| LanguageMaster a întrebat:

Dacă consumi alcool sau droguri nu ai voie să porți arme asupra ta?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Are logica! In cazul tau, la ce intrebari pui, si daca n-ai fi consumat nimic toata viata ta, tot nu ti-as da permis de portarma.
Am senzatia ca pui un milion de intrebari la misto. Nici daca ai fi trait in creierii muntilor, nu ai fi atat de neajutorat (ca sa folosesc un eufemism).

| RAY a răspuns:

Simplu daca esti consumator de heroina nu o sa primesti permis de port arma nu? daca bei rar nu vad de ce ar fi o problema nu?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru RAY):

Poti sa pui o traducere, ca n-am inteles nimic.

| RAY a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Simplu daca esti consumator de heronia nu o sa primesti permis de port arma nu? daca bei rar nu vad de ce ar fi o problema nu?

| relian a răspuns:

Nu vad legatura intre scula si prefectura laughing ori nu stii ce anume doresti sa intrebi ori nu ai formulat bine intrebarea.Cine te poate opri sa porti arma si sa bei, ori sa consumi droguri?
Daca voiai sa intrebi daca ti se da arma in cazul in care esti dovedit ca iei droguri sau esti alchoolic asta e alta poveste.
Uite chestia asta no stiam nici eu laughing deci trebuie sa intrebi la aia ce dau autorizatie sau cum se mai numeste ceti dau ok ca poti avea arma.
Ce stiu sigur este ca daca ai cazier nu vei putea avea arma legal. Dara daca esti luat in evidenta ca esti alcoolic sau consumi droguri uite pe asta sncer nu o stiu si ar fi bine de stiut laughing omu se pare invata cate ceva zilnic.Pana la urma multi oameni nu se lovesc de problema asta poate ca nau probleme cu alcoolu cu drogurile. Logic acum zic eu ar fi sa nu prea ai voie sa posezi arme. Dara e doara parerea mea.raspuns clar vei primi de la aia care iti dau arma sau daca gasesti ceva legi in privinta asta ce spune legea armelor sau cum se mai numeste.

| Kyttynna a răspuns:

Nu-ti interzice nimeni sa porti arme daca consumi alcool sau droguri, cu conditia sa fi suficient de lucid incat sa nu le folosesti.

| BVRNOUT a răspuns:

Daca te referi la o arma alba, sau una gen pistul nu.
Ca sa te lamuresc.
Art. 11. - Orice arma detinuta ilegal se constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoarea de la 3 luni la 2 ani sau cu amenda, daca fapta nu constituie o infractiune mai grava.
Sper ca esti multumit.