| Girly97 a întrebat:

Daca controalele ITM sunt confidentiale atunci de ce uneori angajatorii isi dau seama cine a depus sesizarea? Este ca si cum ar veni inspectorii ITM si ar spune "sa ne dati va rugam dosarul lui X"?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uneori poate fi usor, avand in vedere ca este trecut cel care face sesizarea si continutul sesizarii iar alteori poate chiar inspectorul poate spune cine a facut-o.

| mgtow a răspuns (pentru Ioandelasal):

Prosti sa faca asa ceva zicand cine a reclamat, atunci se face reclamatie online sub denumire falsa asa nu afla nimeni nimic, ITM e incantat sa investigheze imediat cand aude o ilegalitate

| mgtow a răspuns:

Daca itm zice cine a facut reclamatie atunci sant mana in mana intre ei. Am pe cineva in RO care mi-a zis ca se intampla ceva ne-legal la servici si am facut in locu lui o sesizare la ITM pe net cu denumire falsa (un nickname probabil) daca nu ma insel, in cateva saptamani s-au dus sa inspectioneze.