| Henrypericolpublic a întrebat:

Daca de exemplu ai permis si scoala de soferi facuta, dar ai condus fara sa ai permisul la tine si te prinde politia, ce ti se poate intampla?
Iti ia permisul doar pentru ca nu l-ai avut la tine? Sau masina?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta de a nu prezenta permisul de conducere este contraventie si singura sanctiune este amenda.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa iti ia frate masina... Iti da o amenda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei o amendă
cum dracu să-ți ia mașinalaughing))

| Kevinn2000 a răspuns:

Nu ar avea cum să-ți ia mașina... Poate un om are mașină de 20.000 euro, iar altul de 2.000, ar fi corect față de cel care are mașină mai scumpă? Nu ar fi...
Primești amendă dacă ai uitat permisul.

| Henrypericolpublic explică:

Mulțumesc pentru raspunsuri eram curios doar, mi se mai intampla si greseli.