| LanguageMaster a întrebat:

Dacă diaspora votează primii președintele, atunci rezultatele de la votul lor se dau mai repede?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rezultatele de la votul din diaspora nu se comunica mai repede ci abia dupa incheierea votarii in tara. De altfel si in diaspora votul se incheie tot in 10 noiembrie.

| Bizon95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Intrebarea e de fapt gresita, pentru ca nu considera fusele orare

nu prea exista diaspora in ESTUL ROMANIEI, pana la meridianul de 180grade
asa ca TOTI CEI DIN VEST SUNT IN ***URMA*** ROMANIEI!
stiu foarte clar ca la noi vine anul nou cu o ora mai devreme decat vine in centru europei, iar in state, SI MAI TARZIU

cu alte cuvinte, votarea se v-a termina in diaspora DUPA ce se termina in Romania... ORICE ar fi!

| FreddieM a răspuns (pentru Bizon95):

Baietel, votul diasporei se trimite prin posta, deci ajunge prima de incheierea votului in Romania, ORICE ar fi.

| Bizon95 a răspuns (pentru FreddieM):

Nu, nu e asa, BAIETICA
se poate vota binemercic in continuare la consulate si ambasade IAR MAJORITATEA VOTEAZA ASA in continuare

e adevarat ca ei vor vota de vineri, cu 2 zile inaintea noastra, insa voturile NU se numara IN NICI UN CAZ pana la inchiderea sectiei de votare!

| FreddieM a răspuns (pentru Bizon95):

,,cu alte cuvinte, votarea se v-a termina in diaspora DUPA ce se termina in Romania... ORICE ar fi!"
Cum explici ce ai scris aici?

| Bizon95 a răspuns (pentru FreddieM):

happy hai sa o lasam balta, daca nu intelegi ce inseamna diferenta de fus orar, nu prea mai am chef sa te conving

si nu e vorba aici de banii mei sau de viitorul luminos, e vorba de cand se termina niste alegeri... CUI II PASA ca se termina aici sau acolo cu 1h mai devreme?!?

| FreddieM a răspuns (pentru Bizon95):

Ok. O zi buna happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru FreddieM):

Pai chiar asa e, in multe tari se va vota pana luni datoria fusului orar

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bizon95):

Stiu foarte bine asta, nu trebuia sa-mi explici.

| Bizon95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Scuze, am explicat mai mult pentru cel care a intrebat happy

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai voteaza de vineri pana duminica