| asperger3 a întrebat:

Daca din intamplare demisioneaza in masa Parlamentul si Guvernul, dupa tragedia din Caracal, exista sanse de alegeri parlamentare anticipate?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu au de ce sa demisioneze Parlamentul si Guvernul de la 2 crime, doar nu ei le-au facut.
Stiu ca nu este ok ce s-a intamplat dar din nou se iese in treaba pe factori politici si nu sociali.
Militez pentru pedeapsa cu moarte, in cazul asasinilor in serie cum este si acest nenorocit.
Pe de alta parte sa nu uitam ca in SUA omoruri de genul acesta sunt la ordinul zilei, si nici acolo pedeapsa cu moartea numai este in toate statele ci doar in doua daca nu ma insel, unul dintre state fiind texas.
Asta ne-ar trebui, pedeapsa cu moartea, putin imi pasa cine este acum in Parlament.

| mihai69 a răspuns:

Cam complicat: „Parlamentul nu poate fi dizolvat în ultimele 6 luni ale mandatului Președintelui României și nici în timpul stării de mobilizare, de război, de asediu sau de urgență." Așa zice la Constituție.
Deci... NU.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sint sanse mai mari ca in urmatoarele cinci minute sa ne bata pe umar fiul lui Dumnezo' si sa ne ofere o bere decat sa demisioneze jegurile pesediste, udemeriste, si ceilalti nemernici. Incearca totusi sa fii realist!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne dă să scăpăm odată de jandarmii ăștia

Da, mai există șanse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar a ucis coruptia?