| White_Ciocolate_1990 a întrebat:

Daca esti membru unui partid si reprezinti alt partid la alegeri, este contraventie?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clara, in ce fel sa reprezinti alt partid? Oricum, nu poti face asta, nici la candidatura si nici ca membru al unei sectii de votare ori circumscriptie electorala, in ambele cazuri trebuie sa reprezinti partidul al carui membru esti si care te propune, altfel nu o sa fii acceptata. Numai bine!

| KodrutZ a răspuns:

Probabil ca nu, insa e clar curvasarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei nu poti intra in alt partid, daca esti membru deja.

| iKronstadt a răspuns:

Doar nesimtire crasa.

| Kaleo a răspuns:

Cred ca nici nu te poti inscrie pe liste. Cred.