| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești notar sau avocat, merită să te angajezi în SRI și să furnizezi informații despre activitatea colegilor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce te-ai angaja in SRI nu mai poti fi notar sau avocat, asa ca n-ai avea ce informatii sa dai.
Si apoi notarii si avocatii nu prea au acces la informatii secrete si nici nu se ocupa de a comite fapte de competenta SRI, cel mult infractiuni de drept comun.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai e frumos sa joci la doua capete mr. james bondwinking
or fi existand domenii in care este nevoie de dublu agenti dar nu avocatii sau notarii ar putea fi vizati ca-s prea mici, nu ar putea detine ei informatii care sa puna in pericol siguranta nationala, si chiar de ar mai fi acelea sunt cazuri rare, in care nu trebuiesc oameni infiltrati carora li se platesc salarii de magnati, pentru ca sa stim pregatirea unui agent necesita resurse importante, cursuri antrenament, deci bani multi si ce ar spiona la un cabinet notarial?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce bre, notarii sunt spioni internationali?

| doctorandus a răspuns:

Daca afli de amenintari la adresa securitatii nationale esti OBLIGAT sa anunti autoritatile. A nu le anunta este fapta penala.

| johnnny123 a răspuns:

Tu cred ca ești cel mai bizar utilizator de pe TPU.

Eu unul nu-mi pot da seama dacă ai 10 ani sau 20 de ani, și nici dacă ai 4 clase, 8 clase, 12 clase sau ești student. Pur și simplu nu reușesc să-mi dau seama.

Pentru că întrebările tale se referă la lucruri care necesită studii superioare, dar sunt puse pe tonul și cu ignoranța unui copil de 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mic ti a plăcut sa dai in gât, acum ai ocazia?