| Dada55 a întrebat:

Daca eu am 19 ani si o luna si iubita mea 16 ani 7 luni se poate incadra ca infractiune? Stiam ca daca diferenta dintre cei doi nu este mai mare de 3 ani nu este nimic ilegal

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este absolut nici o infractiune, poti avea chiar si relatii sexuale, daca sunt liber consimtite de iubita.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii fetei nu depun plangere impotriva ta, atunci faceti ce vreti.

| CleanHeart a răspuns:

Acum ce sa zic, nu e diferența mare, dar ar fi ok sa ai grija de ea, nu să-ți bati joc.

| oz_1736 a răspuns:

Fiindca e minora, depinde ďe reactia parintilor.