| andrei28743 a întrebat:

Daca eu am firma de constructie si Z vrea sa ii pun 50m2 de gresie, trebuie sa inchei un contract de antrepriza sau doar ii dau factura la final? Sau ce contract se incheie pentru finisaje interioare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este necesar un contract de antrepriza, este destul un contract de lucrari. De asemenea este destul o comanda a beneficiarului si o factura la sfarsitul lucrarilor.

| andrei28743 explică (pentru Ioandelasal):

Deci un contract de lucrari si o factura e ok? Ce intelegi prin,, o comanda a beneficiarului''?

| Ioandelasal a răspuns (pentru andrei28743):

Si aceasta este bine.
Comanda beneficiarului este un act prin care beneficiarul solicita firmei tale sa-i executati lucrarea respectiva.