| LanguageMaster a întrebat:

Daca eu vreau sa dau admiterea la alta facultate, dar nu am promovat anul la faculattea curenta imi mai pot retrage dosarul?

Răspuns Câştigător
| asdfq a răspuns:

Da, Te duci la secretariat la facultate si anunti ca vrei sa te retragi, vei primi o fisa de retragere mai intai si o sa trebuisca sa faci cateva drumuri, dupa te intorci cu ea la secretariat si primesti dosarul. In plus va trebui sa primesti o adeverinta care sa precizeze numarul de semestre in care ai beneficiat de subventionare de la stat si bursa, aceasta iti va fi ceruta la cealalta facultate.

| LanguageMaster explică (pentru asdfq):

Unde trebuie "sa fac cateva drumuri"?

| asdfq a răspuns (pentru LanguageMaster):

De regula, trebuie sa mergi la bibliotecile din oras sa iti puna o stampila si o semnatura pe fisa de lichidare, acest lucru atestand faptul ca nu ai carti imprumutate si nerestituite, iar daca ai stat la camin o sa trebuiasca sa te duci sa iti dea o stampila si o semnatura administratorul de la caminul respectiv, sa demonstrezi ca nu ai datorii fata de universitate.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti retrage, nimic nu te obliga sa termini o anumita facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca da. Te retragi de la cea pe care nu o mai frecventezi, si depui in vara dosar la cea pe care vrei sa o urmezi. Si poti sa fii chiar la buget.