| AndreiTeodorSebastian91 a întrebat:

Daca fac p comanda de pe amazon.com,si aleg plata la sosire, trebuie neaparat sa platesc in dolari?

1 răspuns:
| tudorcfr90 a răspuns:

Nu stiu cum e cu sistemul de plata la sosire dar stiu ca daca platesti online cu cardul platesti in lei si cand ei iti retrag banii de pe card fac conversia automat din lei in dolari in functie de cursul valutar al bancii emitente. Sincer, eu iti recomand sa iti faci comanda de pe amazon.co.uk pentru ca produsele iti ajung mai repede (maxim o saptamana) iar taxele de transport sunt mai mici (in jur de 3-4 lire sterline).