| Gorgeous1999 a întrebat:

Daca imi fac viza de flotant, am sa incep sa platesc taxe la stat sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| Adiav a răspuns:

Salut, nu trebuie sa platesti nimic, este doar adresa ta de flotant...nu are legatura cu taxele

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are nici o legatura viza de resedinta (flotant) cu plata taxelor la stat. Datorezi contributiile la fondurile speciale si impozite doar daca obtii venituri si ai bunuri mobile (masina, barca, etc) ori imobile (terenuri si/sau constructii) pentru care se platesc impozite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad legatura