| sereLOVE a întrebat:

Daca imi scriu declaratia de mana trebuie sa "bifez " una dintre optiuni sau pot scrie liber motivul iesirii? De asemenea ce trebuie sa scriu daca sunt studenta Cluj si doresc sa plec acasa la Oradea pentru ca nu mai pot sta in conditiile astea aici totul fiind mult prea scump?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, trebuie sa "bifezi" una dintre optiuni, vezi care e cea mai apropiată de nevoile tale

| sierra1 a răspuns:

Opțiunea 4 e a ta:

https://huff.ro/......asa-204164

| mihai69 a răspuns:

1. nu trebuie să copiezi toate opțiunile și să bifezi una - e suficient s-o scrii pe cea care se aplică. Nu poți scrie orice motiv vrei tu, e musai să alegi unul dintre cele predefinite, conform ordonanțelor.
2. ai putea spune că te duci să ajuți o persoană (părinte, bunici etc.) fără ajutor.

| Donsavas a răspuns:

În mod normal trebuie să fie una dintre opțiuni motivul pentru care iesi.

| aditimus a răspuns:

Bifeaza interes personal, prima casuta.

| sereLOVE explică (pentru aditimus):

Care casuta e aia?