| Crinela a întrebat:

Dacă intru in instanța pentru rezilierea unui contract, exista posibilitatea sa nu se accepte încheierea sub nicio forma? Sa rămân legată de acesta obligat-forțat?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista posibilitatea ca instanta sa nu pronunte rezilierea contractului, daca paratul se opune. In acest caz solutia instantei depinde de prevederile contractului, situatia de fapt si motivul rezilierii.

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate rezilia orice contract, dar trebuie sa ai banii pregatiti sa platesti contractul integral, pana la sfarsit, sau sa inapoiezi bunurile cumparate, asa cum este mentionat in contract.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| dinaprilie a răspuns:

Nu, instanta va imparti dreptatea cumva prin metoda alternativa astfel incat sa stinga speta.

| intrebcenustiu a răspuns:

Nu