| AjutoameniipeTPU a întrebat:

Daca iti iese media 5 la toate 3 materii de la bac trebuie sa il dai iarasi sau iei diploma?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Hai pe bune, chiar nu știi sau faci pe... neștiutorul (tu care ajuți pe TPU?)

| dullcat a răspuns:

Trebuie sa ai media minim 6.

https://playtech.ro/......ima-526826

| 120bulevard a răspuns:

Cu media 5 esti picat. Trebuie sa dai din nou probele la toamna pana iti iese media aritmetica >= 6. In schimb poti avea 5 (minimum) la o materie sau doua dar sa ai o nota mai mare la alta, spre ex 7. Daca ai avea 5 la matematica 6 la romana si 7 la biologie ai trece pentru ca 5+6+7 = 18 / 3 = 6.

| Shadow136o a răspuns:

Tre sa ai media 6 minim. Bafta la simulări și la bac

| DearestVicinity43 a răspuns:

Eu am luat bacalaureatul in 2016 cu media putin peste 6.
5, 15 matematica
5, 2 limba romana
8, 5 biologie vegetala si animala
deci trebuie sa obtii minim 6 media generala si 5 la macar una dintre materii pentru sanse mai mari sa primesti diploma de bac.

in cererea de inscriere pentru bacalaureat din ce stiu eu prima pagina este pentru la ce materii vrei sa dai examen pentru bacalaureat, eu am bifat biologie vegetala si animala
a doua pagina este la ce materii vrei ca nota obtinuta sa iti fie recunoscuta. Eu am bifat matematica si limba romana