| Roman_Claudiu_1988 a întrebat:

Dacă la peco mi s-a spus ca am rovinieta pana pe 8.11. 2019 dar eu cu o luna înainte știu sigur ca mi am făcut doar pe o singura luna cum e posibil și după ce mi s-a spus ca am rovinieta am ieșit din oraș dacă o sa primesc amenda ce pot face?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai platit echivalentul in lei a 7 euro a fost pentru o luna, daca ai platit echivalentul a 13 euro este pe 90 de zile.
Daca a fost doar pe o luna, a expirat si ai fost prins atunci vei fi amendat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://www.cnadnr.ro/ro/verificare-rovinieta

iti verifici acolo singurel direct in baza de date CNAIR. Ei dau amenzi deci baza lor de date conteaza