| Ceamus a întrebat:

Daca locuiesc cu parintii in Anglia (sunt minor) pot sa plec in Romania singur si fara procura/imputernicire?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania te poti reintoarce, daca ai un act de identitate (pasaport ori carte de identitate). Nu vei putea pleca iarasi din Romania, fara declaratia parintilor si un insotitor major.

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu.

| vlad89c a răspuns:

Trebuie sa dea parintii tai ceva declaratii, sa ai buletin, si mai multe chestii, te poti informa la aeroport.

Răspuns utilizator avertizat
| BiaIoana98 a răspuns:

EVIDENT ca nu poti( ciudat ca intrebi, nu suna prea bine 〓ω〓 ) dar toate informatiile le gasesti la aeroport sau daca nu ma insel, chiar si la politie.

| Ceamus explică (pentru BiaIoana98):

Vreau sa plec in vacanta si nu vreau sa ma complic cu procuri/insotitor.Ce ti se pare asa ciudat la o intrebare atat de explicita?