| InVPent a întrebat:

Daca luna viitoare fac 18 ani, dar buletinul expira anul viitor, trebuie facut luna viitoare sau cand expira?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate (ca buletine nu se mai fac de vreo 20 de ani) se preschimba la data expirarii valabilitatii. Actele pentru preschimbare trebuie depuse cu cel putin 15 zile inainte de data expirarii. De asemenea se poate cere preschimbarea cu maximum 180 de zile inainte de data expirarii.

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Da-l naiba de buletin, nu te stresa. Actul il schimbi pana sa expire cine te-a mintit pe tine sa il schimbi la 18 ani? Fii serios.

| GdX a răspuns:

Ce ai fumat omule? E bun? Vreau si eu. Actul are o valabilitate da? Il schimbi cand expira. AUzi la tine. obligatoriu.

| Ronnix a răspuns:

Il poti face luna viitoare si-l vei preda pe cel care va expira anul viitor.

| RAY a răspuns:

Ce sens ar avea, tu il faci cand vezi ca expira, macar cu 30 de zile inainte

| AC4S4 a răspuns:

Il schimbi cand expira sau mai repede, dupa cum vrei.

| gabriielaaa a răspuns:

Când expiră nu contează de faci 18 ani si mulți înainte.