| Maryuk해바라기 a întrebat:

Daca m-am casatorit in Austria cu un cetatean turc si el are la dispozitie copie dupa pasaportul meu, dupa buletin si fluturasii mei de la munca, poate sa scoata credit in numele meu, fara stirea mea (frauda) sau sa ma puna girant la un credit fara ca eu sa stiu? Se poate intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Se face o expertiza grafologica, si e caz penal pentru el.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate, deoarece imprumuturile bancare se fac in persoana si numai cu actele originale in mana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu 5 6 zile te plângeai ca nu ai pașaport.
Acum 10 zile te plângeai ca nu stii ce acte ai nevoie sa te mariti.

Acu ai si sot si pasaport?

| Goete a răspuns:

Mama, ce casnicie Fericita ai!

| DanyDav a răspuns:

Art trebui sa semnezi personal, din ce stiu si sa se prezinte cu actele in original, altfel doar dacă cineva din banca se implică si tot fraudulos o face.

| Maryuk해바라기 explică (pentru DanyDav):

Si eu cum pot afla daca e facut vreun imprumut pe numele meu?

| SomethingFunni a răspuns:

Nimeni nu te poate reprezenta legal indiferent cate acte are. Pentru a crea un credit ai nevoie de o semnatura, cat timp nu esti acolo sa o dai nu se poate intampla nimic.

Totusi, cum ai ajuns in situatia asta?

| Maryuk해바라기 explică (pentru SomethingFunni):

Dac da o semnatura falsa in locul meu...si face creditul cu ajutorul cuiva..eu cum pot afla? merci! (poveste lunga)

| gratargratar a răspuns (pentru Maryuk해바라기):

Se face o expertiza grafologica, si e caz penal pentru el.

| biasuru a răspuns:

Buna seara.....nu cred ca poate face ceva fara semnatura dvs! Mai sigur ar fi sa intrebati la o banca.Sanatate